Допомога онлайн та очно в м. Моршин (050) 69-00-762 e-mail: info@rostislava.in.ua

Притчі

Тріщина в глечику

 кувшин с водой

Колись жив один чоловік , який заробляв собі на хліб тим , що приносив воду з річки до будинку багатого односельчанина , у якого було велике господарство . Йому було потрібно багато води для поливання садів навколо його будинку , приготування їжі та купання. Працівник приносив воду в коромислі , з обох кінців якого висіли великі глиняні глечики.

Рано вранці він виходив з порожніми глечиками і повертався з наповненими , цей шлях він проходив по кілька разів на день. В одному з глечиків була тріщина. Вода потихеньку капала , і після довгої дороги в глечику залишалося лише половина води . 

Так тривало день за днем. Другий глечик , залишаючись повним , дуже пишався тим , що він ідеально виконував свою роботу. Він постійно нашіптував іншому глечикові : «Ти повинен соромитися самого себе — половина води виливається , поки ти приносиш її від річки ».

Тріснутий ж глечик відчував себе приниженим і соромився того , що не виконує свою роботу як слід. Якось , коли в черговий раз підійшовши до річки , глечик  побачив своє відображення з тріщиною і дуже засмутився.

- Я прошу вибачення , — сказав він, — мені дуже соромно.

- Чому? Чого ти соромишся?

- Я не виконую свого призначення . Половина води витікає через тріщину в мені , і тобі доводиться працювати вдвічі більше.

- Ось як ! А що ти думаєш про квіти , які милують око по дорозі до дому ? — Запитав працівник .

- Квіти дуже красиві , але вони не можуть відвернути мене від сумних думок.

- Друже мій , невже ти не помітив , що квіти ростуть тільки по одній стороні дороги. Я знав про твою тріщину та міг давно замінити тебе на інший глечик . Але, замість цього, я посіяв насіння квітів з твого боку дороги, а ти поливав їх кожен день, поки не з’явилися ці прекрасні квіти. Тепер вони своєю красою втішають моє серце, даючи мені сили продовжувати свою нелегку роботу .

У кожного з нас свої тріщинки. І важливо навчитися любити себе разом з цими тріщинами — недоліками. Важливо помічати хороше в собі та інших попри всі недоліки. І тоді хороше буде збільшуватись!


Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>