Допомога онлайн та очно в м. Моршин (050) 69-00-762 e-mail: info@rostislava.in.ua

Мій живопис та кераміка

Здатність творчості є великий дар природи ; акт творчості в душі творящій є велике таїнство ; хвилина творчості є хвилина великого священнодійства .

В. Г. Белінський

Поділюсь з вами інтерв’ю В. Троїцького, яке колись знайшла, і яке мені дуже до вподоби:

«Катастрофічний стан відпускає, з’являється стан щастя, коли ти переходиш у зону творчості. Це зона свободи.

Неважливо, скільки тобі років, як ти хворієш чи ще щось — ніколи не пізно починати
Коли в тобі прокидається божественне щось, що відрізняє людину від тварі тремтливої. Творчість може бути не тільки для художника, але і рибалки, двірника або кухаря. Це просто творче ставлення до життя. Коли ти відчуваєш, що ти твориш. Твориш чистоту, порядок, якусь річ, спектакль. Не виконуєш, не працюєш, а твориш.

Це необов’язково відбувається «в задоволення». Це може бути і болючим процесом. Але ти створюєш нове. Можна робити одну й ту саму річ. Але хтось поставиться до цього, як до роботи, а хтось — як до життєтворчості.

І особливо відчуваєш радість, коли ти в цьому акті творчості знаходиш однодумців. Тих, кому довіряєш. Ти вільний, і люди в цей момент вільні. З’являється радість зустрічі, радість співтворчості, взаємної подорожі. І це дивовижний момент. Нам потрібно культивувати це почуття. Це праця, але це вдячна праця. Тому що, чим більше простору в твоїй свідомості і в твоєму часі займе ця співтворчість, тим більше ти захистиш свій простір від свідомості катастрофи та іншого смутного лайна.

Це стан вислизаючий. Був такий фільм «Нескінченна історія» про сірість, що заповнює всесвіт. Власне, це про те саме. Фільм дитячий, але стосується кожного з нас – як не дати сірості заповнити тебе. Коли раптом ти розгублений, або з’являється сумнів, у цю секунду слабкості тебе може захлеснути хвиля зневіри. Де тут брати сили? Але якщо ти, як мінімум, розумієш, що жити в такому стані нестерпно, значить, треба щось з цим робити. Вибирати світло, а не сірість.

Кожної секунди нашого життя ці дві речі є і в нас, і навколо. Таке банальне порівняння: ти хворієш і сприймаєш свій стан, як суто нещасний. Але береш і порівнюєш себе, наприклад, з нерухомим Стівеном Хокінгом. Він же – один з найвидатніших умів світу, який постійно творить і здається щасливою людиною.

Де брати сили? У кожного, безумовно, свій шлях, немає універсальних рецептів. Але для себе я сформулював дві банальні істини, але вони працюють. По-перше, ніколи не пізно починати. Неважливо, скільки тобі років, як ти хворієш чи ще щось — ніколи не пізно починати. По-друге, відкладання цього починання на завтра призводить до величезного «ніколи».

Це суперечливі сентенції, але, якщо вдуматися, в них є якась дивовижна істина. Одне дає абсолютну надію, друге – абсолютну безнадійність. Але обидві — правильні. Якщо ти приймаєш цю дуальність світу, то знайдеш у собі енергію і розуміння, що це твоя єдине життя. Але на що ти збираєшся його витратити? На катастрофічну інформацію, сірість і недовіру, смакування смутного лайна? Будь ласка — ніхто тобі цього не заборонить, крім тебе самого».


Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>