Допомога онлайн та очно в м. Моршин (050) 69-00-762 e-mail: info@rostislava.in.ua

Консультації

Про психологічне консультування та психотерапію
Психологічне консультування - це вид допомоги спеціаліста клієнтові в будь — яких життєвих ситуаціях з якими важко справитись самому. Як правило, консультування — це в середньому 5-10 зустрічей з періодичністю 1- 2 рази на тиждень. Тривалість однієї консультації 45-60 хвилин.
Психотерапія — це набагато триваліший процес в порівнянні з психологічним консультуванням 20 -50-100 та більше зустрічей.  Грань між цими двома видами допомоги дуже тонка та залежить від мотивації клієнта, глибини проблеми та бажання клієнта змінювати щось в собі чи в своєму особистому житті.
Психотерапія — це лікування душі душею, це особливі стосунки між терапевтом та клієнтом, це плекання та турбота про людину, це подорож до Себе Справжнього.
Існує психотерапія здорових, спрямована на розширення психічного та душевного здоровя, на розвиток особистості, всупереч стереотипу, що психотерапія тільки для людей з психічними відхиленнями.
Ось деякі важливі аспекти, які потрібно знати, щоб консультування та психотерапія були дієвими:
  • Тема з якою Ви звертаєтесь до психолога (психотерапевта) повинна бути в зоні Вашого контролю, залежати безпосередньо від Вас. Тобто змінити когось (третю особу), в процесі психотерапії неможливо. Психолог працює тільки з тими, хто безпосередньо звернувся за консультацією.
  • Важливо чітко визначити запит ( тему для роботи) та що буде результатом Вашої роботи з психологом.
  • Психолог не дає порад, не вирішує за Вас, що Вам потрібно робити, а допомагає знайти відповіді, які є всередині Вас самих. Він є для Вас провідником до світу Ваших почуттів.
  • Як правило, робота з психологом передбачає виконання домашніх завдань, які підбираються для кожного індивідуально, з максимальною користю для клієнта. Це значно впливає на ефективність та результат психотерапії.
  • Часто в процесі роботи у клієнта спрацьовують різні психологічні захисти та опори, коли наприклад, хочеться перервати процес терапії. На психотерапевта часто проектують почуття, які насправді, направлені на когось іншого. Тому, важливо обговорити це з психологом, розповісти йому про те, що відбувається з Вами. І вже після цього вирішити — завершувати роботу чи продовжувати. (Метафорично це виглядає для мене так, що для того, щоб вирвати чи полікувати зуб, чи вправити поламану руку, інколи необхідно пройти через біль, але пізніше стає легше).
  • Я не вірю в чудесні перетворення за одну консультацію. Не завжди результати бувають швидкими, більше того, часто швидкі результати можуть бути шкідливими. Зміни часто залежать від особливостей нервової системи; від мотивації клієнта; від готовності брати на себе відповідальність та змінюватись. Про те, якщо довго не відчуваєте ніяких змін, тоді важливо задуматись, чи саме цей спеціаліст Вам потрібен.
  • Чим більше в консультуванні та психотерапії буде довіри та щирості і чим менше табуйованих, заборонених тем, тим ефективнішою буде робота.

Дуже вдало роботу психолога відображає ось ця притча:

Притча про гору

Одного разу двоє опинилися в незнайомій країні перед високою горою. Їм потрібно було через неї перейти, але вони розуміли, що їм потрібен провідник. Провідник прийшов, і перед тим як почати шлях, він сказав їм:

«Перш за все, ми повинні домовитися з Вами про взаємну повагу: я поважаю Вас і Ваш шлях, а Ви поважаєте мене і мій досвід.
Я багато років воджу людей, але кожного разу ми піднімаємося на різні гори. Я знаю, як ходити по горах, але саме цю гору я бачу вперше. Тому не втрачайте пильності, будьте так само уважні, як і я.

Я можу тільки йти поруч з Вами, але ноги за Вас я пересувати не можу. Якщо Ви не захочете піти шляхом, запропонованим мною — це буде Ваш вибір.
У горах холодно, тому я не стану затягувати наш шлях.
Я з Вами тимчасово. Я покину Вас, як тільки зрозумію, що далі Ви зможете йти самі до тієї мети, яку собі вибрали.
І останнє. Я нікому не розповім, що я підкоряв з Вами цю гору ».

І вони вирушили в дорогу. Це було нелегко, був і відчай, і нова надія. І незадовго до вершини провідник покинув подорожуючого.

І подорожуючий дійшов, і побачив схід Сонця. З іншого боку гори виявився квітучий сад.

Памятайте, що все велике, робиться маленькими кроками! Впевнених Вам кроків!

Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>