Допомога онлайн та очно в м. Моршин (050) 69-00-762 e-mail: info@rostislava.in.ua

Мої статті

Той, хто знає, для «чого жити», той зможе витримати майже будь-яке «як»

молитва

-Як бути в ситуації відчаю та безнадії?

-Як собі допомогти, а можливо, і іншим, якщо в певний момент свого життя відчуваєш розчарування?

Такі запитання кожен з нас задавав якщо не комусь, то сам собі, хоча б раз у житті. В такі моменти здається, що все, що відбувається, вже не має змісту, все якесь безцільне та беззмістовне. Здається, що ні на що не маємо впливу.

В ситуації безвихідності часто можна попасти під тиском проблем, які не можемо вирішити, при тому, відчуваючи свою співпричетність до всього, що відбувається. Виникає такий собі конфлікт між світом та особистістю. Між об’єктивними обставинами та суб’єктивним баченням і сприйняттям. Між бажаним та дійсним, фантазіями та реальністю. На той час здається, що нема виходу, або цей вихід не дасть бажаних результатів. Часто зявляється страх або тривога. В психології є так звана екзистенційна тривога, яка зявляється в ситуації невідомості і є цілком нормальною емоцією. Також памятайте про те, що як правило, 90% страхів не справджуються, вони існують тільки в нашій уяві.

Якщо людина перебуває в такому стані на протязі довгого часу, тоді зявляється депресивний стан, який може проявлятись ще і тілесними проявами (болями, безсонням та іншими симптомами).

 

Як допомогти собі в таких ситуаціях?

  1. Прийміть ситуацію яка відбувається, якою б складною вона не здавалась.  Подивіться на це ще з іншого боку. Іншим поглядом. Спробуйте знайти щось хорошого в усьому цьому.
  2. Визначте, які саме почуття переповнюють Вас на даний момент – злість, сум, агресія, страх, тривога…якщо будете знати, що відчуваєте, тоді легше буде зрозуміти, що з цим робити.
  3. Дайте вихід емоціям. Конструктивний вихід. Для початку, хоча б на папері,  – напишіть все, що відчуваєте в даний момент. Папір витримає все, а Вам стане легше. Ідеально ж звичайно, знайти людину, яка зможе Вас вислухати. Не бійтесь просити про допомогу. Не бійтесь конструктивно виразити свої емоції.
  4. Задайте собі запитання: Що в цій ситуації залежить від мене? Що я вже робив і що б міг зробити ще? Тут корисно буде пригадати вислів: «Якщо хочеш мати те, чого ніколи не мав, почни робити те, чого ніколи не робив».
  5. Робіть щось важливе і корисне, що можете і вмієте робити. Але пам’ятайте, що людина не всесильна, і що в житті є те, що залежить від нас і є те, що від нас не залежить. Тут добре допомагають духовні цінності та молитва.
  6. Пригадайте випадки з свого життя, коли Вам було важко і як Ви тоді з цим справлялись, що допомагало? Або ж згадайте когось, хто міг би бути прикладом для Вас в ситуації яка склалася. Прикладом для наслідування можуть бути живі, знайомі, або ж ті, кого вже нема з нами, але є прикладом мужності чи витримки для багатьох людей.
  7. Якщо знаходитесь в ситуації небезпеки, то відшукайте для себе опору — для початку відчуйте, що під ногами є опора, Ви маєте на що опертися. Зробіть декілька глибоких вдохів та видохів. Це принесе полегшення.
  8. Відшукайте те, ради чого варто і потрібно рухатись вперед не дивлячись ні на що. Згадайте ради чого все те, що зараз з Вами відбувається. Колись В.Франкл перефразував відому фразу і звучить вона так: «Той, хто знає, ДЛЯ ЧОГО ЖИТИ, той зможе витримати майже будь-яке ЯК»

Памятайте, якщо закриті одні двері, то є ще багато інших дверей, про які Ви, в даний час, можливо, не знаєте, але саме за цими «дверима» може бути відповідь чи вихід з кризової ситуації. Часто для того, щоб «вирости» необхідно пройти через душевний біль, через відчай, через здібність приймати і переживати труднощі. Як відомо, «сильний не той, хто не має проблем, а той, хто навчився з ними справлятись». Все минає і відчай та безнадія теж мине. Ніщо погане не триває безкінечно. Через деякий час все зміниться. І буде зовсім по-іншому. Можливо, навіть, Вам сподобається розвиток подій. 

                                                                          З вірою в кожного з Вас, Ростислава Пекарюк

Якщо Ви вважаєте тему важливою, поділіться з іншими в соціальних мережах.

Також для мене важливі Ваші коментарії та відгуки в обговореннях.

сеннси-двері

 

 


Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>