Допомога онлайн та очно в м. Моршин (050) 69-00-762 e-mail: info@rostislava.in.ua

Мої статті

Розлучення…. Як його пережити?

rozluchennya

На початку стосунків, коли почуття переповнюють, а всі думки — тільки про коханого(кохану), найменше віриться в те, що ця романтика може закінчитись. Зовсім не хочеться думати, що Ваш коханий чоловік (жінка) піде з Вашого життя назавжди, викликаючи при цьому біль і страждання.

Здається, що ще можна все виправити. Як би то не було, розбите серце можна вилікувати, вважають психологи. Вони впевнені, що «страждати від розриву з коханим» можуть не тільки ті, в кого занижена самооцінка, ще й ті, в кого завищені очікування. Хоча в цьому випадку будь-яке розлучення буде болісним. Так відбувається, коли хтось один в парі повністю покладається на іншого, передає йому повний контроль спільного щастя. І, якщо інший йде, незважаючи на таку довіру і безмежну любов, то біль від втрати буде просто спустошливою. У такі моменти як ніколи потрібна допомога друзів і увага близьких, можливість відкритись та виговоритись.

Справитися з важким станом розлуки допоможуть 5 універсальних способів:

TIME-OUT. Важливо зрозуміти, що особисто Вам потрібен деякий час після втрати коханої людини, щоб прийти до себе, подумати, що робити далі, погорювати та можливо,  з’їсти кілограм шоколаду, переглядаючи з подругами улюблені мелодрами і розповідаючи їм про те, що у Вас на душі. Це означає, що треба дати собі можливість побути наодинці зі своїми думками якийсь час. Це може бути тиждень, може бути місяць. а може бути і набагато довше. Стадії втрат мають свій «термін» і через ці стадії важливо пройти від початку і до кінця. У будь-якому випадку, швидко нічого не налагоджується, так що візьміть тайм-аут для того, щоб прийти до себе. Не варто думати, що на наступний день після розриву Ви залишитеся хорошими друзями, це навряд чи вийде. Так що, якщо Вам боляче чути його(її)  голос, а перед очима прокручується безперервний фільм про те, як Вам було добре разом, не варто спішити ставати друзями і забути всі образи в один момент. У якийсь момент Ви відчуєте, що біль пройшла і зможете спілкуватися, як старі добрі друзі, але до цього моменту — дайте собі час побути наодинці без його спілкування.

 ПРИЙМІТЬ ЧАСТИНУ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за те, що сталося. Звичайно, зараз простіше всього звинувачувати його (її) в тому, що все це відбулося виключно з його вини. Або ж навпаки, звинувачувати себе, але ж у побудові стосунків, як і в їх руйнуванні беруть участь обоє. Тільки зрозумівши, які помилки Ви обоє зробили, розібравшись, що саме стало причиною Вашого розриву, можна зробити певні висновки і не повторювати помилок надалі. Процес загоєння власних ран пройде швидше, якщо замість образи Ви будете відчувати співпереживання і співчуття.

ЛЮБІТЬ СЕБЕ. Ця рекомендація зараз особливо актуальна. Пройшовши через всю біль і образу від розлучення, головне не втратити любов до себе. Хто ж полюбить Вас, якщо Ви самі не почнете любити себе? Мова йде не про егоїзм, а швидше про те, щоб навчитися прислухатися до власних бажань і прагнень. Зараз важливо зрозуміти, що Вам хочеться робити, що Ви відчуваєте і чи готові змінити своє життя. Важливо відновити почуття власної гідності.

ПРИЙМІТЬ СИТУАЦІЮ, як якусь даність. Пам’ятайте про те, що часто відносини починаються і закінчуються, а ось Ви і Ваше життя залишаєтеся. Задоволення і ейфорія від перших тижнів знайомства змінюється болем і розчаруванням в самому кінці відносин. Ці стани схожі на зміну циклу. Спочатку — все відмінно, в кінці — все жахливо. Тому варто залишити в своїй пам’яті все найкраще, адже саме з спогадів складається наше минуле. І саме від Вас залежить, яким Ви запам’ятаєте ту або іншу подію у Вашому житті. Позитивний настрій формується з позитивних думок. А вони виникають з минулих спогадів.

ЖИТТЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ! Саме цю фразу варто сказати своєму відображенню в дзеркалі, коли раптом здається, що все хороше вже позаду і на цьому життя закінчується. Нічого подібного! І пам’ятайте про те, що один негативний досвід стосунків ще не означає, що не варто пробувати щось нове. Мені подобається вислів Г. Г. Маркес «Можливо Бог хоче, щоб ми зустрічали не тих людей, для того, щоб тоді, коли зустрінемо саме ту людину, ми були вдячні»

У Вас є той, хто не дивлячись на всі труднощі і перепони завжди буде з Вами і постарається зробити Ваше життя максимально комфортним та щасливим.

Ця людина — Ви самі! Ось чому так важливо говорити своєму відображенню: «Життя триває!» І не забудьте посміхнутися самій собі. Не думайте про погане в своєму минулому, але не забувайте вчитися на помилках та виносити для себе корисні уроки зі всього.  І памятайте, життя продовжується!

 

Якщо Ви вважаєте тему важливою, поділіться з іншими в соціальних мережах.

Також для мене важливі Ваші коментарії та відгуки в обговореннях.

                                                                         З вірою в кожного з Вас,   Ростислава Пекарюк


Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>