Групова психотерапія
Група як психотерапевт. Одне з визначень психотерапії – це «зцілення душі душею». З цього випливає, що групова психотерапія – це «зцілення душі з допомогою багатьох душ»; це вплив, дія, підтримка, відкритість та відвертість, конфронтація та прямота, прийняття і справедливість, це все те, що ми можемо відчувати та приймати або не приймати. Те, з чим ми погоджуємось або відкидаємо. Група – це всесвіт в мініатюрі. І при достатній кількості часу учасники починають вести себе в групі дуже подібно до того, як ведуть себе в своєму соціальному оточенні. Якщо наприклад, в життєвих ситуаціях учасник поводить себе досить стримано чи навпаки, має надлишок прямоти, то таким він буде і в групі.
Група – це потужне джерело змін, так як для впливу на особистість і поведінку учасника використовуються не тільки навики психотерапевта, але і психотерапевтичний потенціал групи в цілому.
Беручи участь в групі можна отримати новий досвід взаємостосунків, ділитись почуттями і думками, давати та отримувати зворотній зв’язок, віддавати та приймати підтримку. Для багатьох група може бути навіть ефективнішою чим індивідуальна терапія. Якщо в індивідуальній терапії спрацьовує «ефект дзеркала», то в груповій це «кімната з дзеркалами зі всіх сторін». І дуже важливо памятати, що чим більше учасник може віддати групі, тим більше може отримати від групи. Учасники групи можуть бути більш відвертими у своїх спостереженнях ніж психотерапевт і в цьому є велика психотерапевтична цінність.
Найважливішим психотерапевтичним фактором у груповій роботі є взаємостосунки її учасників та їхня взаємодія з терапевтом групи. Не применшуючи вкладу кваліфікованого терапевта, хотілося б підкреслити значення самої групи, як потужного джерела терапевтичних змін її учасників. Психотерапевтичний вплив самої групи на учасників відрізняє групову психотерапію від індивідуальної, основою якої є контакт одного клієнта з психотерапевтом (консультантом). Звісно, це не означає, що в груповій психотерапії об’єктом допомоги є тільки сама група. В будь-якому випадку ним і тут залишається окрема людина. Будь-яка психотерапія перш за все це допомога окремій людині. Але в групі, для впливу на особистість і поведінку учасника, використовуються не тільки навички терапевта, але і психотерапевтичний потенціал окремих учасників і групи в цілому.
Групова психотерапія підходить не всім. Якщо Ви вирішили взяти участь у роботі групи, Вам необхідно пройти співбесіду (попереднє інтерв’ю).
В закритій групі склад учасників не змінюється, а якщо хтось і покидає групу, то нові не приймаються. Тривалість роботи групи обмежена в часі, хоча такі групи теж можуть тривати роками. В таких групах більше згуртованості та довіри.
Групова психотерапія розпочинає свою роботу по мірі набору групи. Детальна інформація про початок терапії — за вказаними телефонами.
Слідкуйте за новинами на сайті про дати початку терапевтичної групи.
Комментарии: |