Допомога онлайн та очно в м. Моршин (050) 69-00-762 e-mail: info@rostislava.in.ua

Мої статті

Панічні атаки. Або страх страху

pan-ataki

При панічних атаках або, як їх ще називають панічних розладах, відбувається спонтанне, епізодичне та інтенсивне підвищення рівня тривожності та страху. Клієнти розповідають, що в такі моменти їм здається, що серце вискакує з грудей, важко дихати, у декого крутиться голова, зявляються болі в животі, зявляється відчуття, що все настільки погано, що можна померти або зійти з розуму. Зазвичай, панічні атаки зявляються несподівано,без всяких передвісників. У деяких людей ці приступи можуть навіть зявлятись в розслабленому стані, навіть вночі під час сну. Періодичні приступи можуть бути викликані і якоюсь конкретною ситуацією. В організмі людини відбувається вегетативна буря, яка і повинна відбуватися в стресових ситуаціях, це нормальний вегетативний супровід при реакціях мобілізації (втеча, напад). Відбувається потужний викид адреналіну в кров людини, це і створює описану картину. Часто картина, що розгортається при ПА, нагадує інфаркт або гіпертонічний криз, відсутність останніх, може визначити тільки лікар.

Медичні обстеження і запевнення лікарів, що зі здоров’ям усе в порядку, зазвичай не допомагають. Панічні атаки є однією з різновидів психосоматичних захворювань.

Наприклад, пригадую клієнта, у якого панічні атаки завжди зявлялись перед публічним виступом, але крім того мали місце і інші ситуації, в яких мали місце ПА, не повязані з виступом перед людьми. Або ж клієнтка, у якої ПА зявлялись найчастіше вночі, і були повязані з неприємною ситуацією в минулому. Часто може викликати паніку та ситуація, в якій людина відчуває себе в небезпеці та нездатна в той момент що-небудь змінити.

Зазвичай напади паніки бувають менше години, у схильних до цього розладу осіб вони можуть виникати і по два рази на тиждень, хоча, можуть виникати і рідше, і частіше. Часто до панічних атак приєднується агорафобія (страх відкритого простору), пов’язана зі страхом самотності в громадських місцях, особливо у випадках, коли з них буде важко вибратися.

Перші напади паніки зазвичай виникають мимоволі, але іноді панічні напади слідують за збудженням, фізичною напругою або невеликою емоційною травмою. Людина зазвичай не може сказати, чому вона боїться.

З одного боку, ПА — це сильний страх смерті, з іншого- сильне бажання до життя, але життя нового.  Хоча, дуже часто панічні атаки виконують певну захисну функцію і так чи інакше вигідні підсвідомості, навіть, якщо людина цього не усвідомлює. Це так званий крик з підсвідомості, якщо людина не чує нашіптувань про щось важливе в її житті.  Панічна атака має якусь вторинну вигоду для цієї людини.

Як вже говорилося, що під час панічного нападу основним фокусом тривоги людини є стурбованість своїм фізичним станом, вона боїться смерті від серцевої недостатності або зупинки дихання, але при цьому не маючи ніякої патології внутрішніх органів, знаючи про це за підсумками медичних обстежень, тому, що досить часто звертається до лікарів, які не знаходять явної патології. Перший час людина з панічними атаками мало усвідомлює свій стан, часто намагається приховувати його від своїх близьких. Буває, що людей починає турбувати страх повтору нападу, цей страх стає самостійним механізмом запуску наступної панічної атаки. Частота і тяжкість панічних нападів можуть коливатися, що залежить в першу чергу від психологічного стану. Також відомо, що ці прояви можуть посилюватися при надмірному споживанні кави та міцних напоїв.

Панічні розлади як правило, успішно піддаються психотерапії і не завжди обовязково підключати медикаментозне лікування. Існують різні підходи до лікування панічних атак. Часто вербалізувавши свої відчуття, вони стають уже не такими страшними. Важливо допомогти людині на доступному для неї рівні те, що відбувається в її житті повязати з цим симптомом, який буквально кричить з підсвідомості «SOS!», в надії, що його почують, допоможуть згармонізувати життя та саме в життєвій історії клієнта віднайти ресурси для життя оновленого.

Отож, якщо Ви страждаєте від панічних атак, не відмовляйте собі в задоволенні жити без них.

 

Якщо Ви вважаєте тему важливою, поділіться з іншими в соціальних мережах.

Також для мене важливі Ваші коментарії та відгуки в обговореннях.

З вірою в кожного з Вас, Ростислава Пекарюк

 


Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>