Допомога онлайн та очно в м. Моршин (050) 69-00-762 e-mail: info@rostislava.in.ua

Притчі

«Я не знаю чи то є зле чи добре, просто воно так є»

tsch

В одному селі жив собі чоловік . Єдиним заробітком у того чоловіка був кінь. Якось сталося так, що кінь втік у ліс.

Селяни почали бідкатись, співпереживати  односельчанину в його біді.

А чоловік той каже: «Я не знаю чи то є зле чи добре, просто воно так є».

Через деякий час кінь того чоловіка прибіг додому, та ще й не сам, а з іншим конем.

Ой, як втішились односельці, що так тепер йому добре, що таке щастя прийшло до чоловіка.

А чоловік і на цей раз каже: «Я не знаю чи то є зле чи добре, просто воно так є». 

Одного разу син того чоловіка поїхав верхи на коні. Та сталось так, що він впав з коня, та зламав собі ногу. Знову все село бідкається, співпереживає йому.

А він знову каже: «Я не знаю чи то є зле чи добре, просто воно так є».    

Через пару днів всіх хлопців у селі забрали на війну, крім сина цього чоловіка, через те, що мав зламану ногу. Реакція селян була як завжди, бурхливою. Та думка мудрого чоловіка була незмінною. Він і на цей раз не знав чи на добре воно, чи на зле, просто воно так є, та й все. А що буде далі – життя покаже.

Ця ж притча в іншій інтерпритації:

Чоловік мав коня і маленького сина. Одного разу король побачив розкішного білого коня і захотів його придбати за будь-яку ціну, та чоловік сказав, що кінь не продається. Звісно, люди сказали, що він дурний. Одного разу кінь зник, на що люди сказали: так тобі і треба. Та навесні кінь з’явився і не один, а з табуном. Йшов час, справи в чоловіка пішли вгору, син підріс і захотів вчитися їздити верхи. Чому б і ні? Та одного разу син впав з коня і зламав ногу. І тут люди пригадали, що якби він продав коня, то цієї трагедії не було би. Всі діти бігали, а син сильно кульгав і не міг гратися зі всіма. Пройшов час. І раптом оголошують війну, всіх чоловіків забирають до армії, а сина не беруть, адже він сильно кульгає. Зрештою ніхто з чоловіків не повернувся з війни додому…

Що в нашому житті є добрим, а що поганим — вирішуємо ми самі. І ніколи в той момент, коли щось стається, ми не можемо знати, чи добре воно чи погане. Правда в тому, що речі часто є не такими, якими здаються нам на перший погляд. І через деякий час ми вже дивимось на події іншим поглядом, з іншої точки зору. І ми завжди можемо робити вибір, як реагувати на ту чи іншу подію. Якщо ми не бачимо позитиву в ситуації яка склалася, то це не означає, що його немає.

Краще запитати себе:

- Що в цій ситуації залежить від мене?

- Що я можу змінити (додати, забрати, перестати робити, почати робити)?

- А на що в цій ситуації я не маю впливу?

- Кого я можу попросити про допомогу? (друзів, рідних, Бога)

- Як інші поводились би в схожій ситуації?

Бачити «плюси» в «мінусах» — цьому потрібно вчитись, іноді багато років. Але якщо є люди, які навчились бачити хорошу сторону навіть в складних ситуаціях, дивитись на речі по-філософськи, то це значить, що цьому можете навчитись і Ви.

Життя варте цього.

Якщо Вам сподобалась публікація, поділіться нею з іншими в соціальних мережах. Дякую.

 


Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>