Допомога онлайн та очно в м. Моршин (050) 69-00-762 e-mail: info@rostislava.in.ua

Притчі

Дві категорії людей

муха1

Одного разу до великого мудреця прийшли учні.
- Великий учителю , куди котиться цей світ!  Жреці беруть багато грошей за таїнства , курять багато сигарет і пють, люди аморальні …

Мудрець був занурений в свої роздуми , але , побачивши розпач людей , відповів :

- З досвіду я пізнав , що люди поділяються на дві категорії. Третьої не існує: людина буде або в одній категорії , або в іншій.

Одна категорія людей подібна мусі . Муха має ту особливість , що завжди сідає на все брудне . Наприклад , якщо в саду багато запашних квітів , а в кутку саду тварина залишила нечистоту , вона пролетить весь прекрасний сад ,  не сідаючи ні на одну з квіток . Тільки коли побачить десь нечистоту , тоді відразу спуститься і сяде на неї і почне копатися в ній,  насолоджуючись смородом , що виникає від ворушіння, і не зможе відірватися.
Якби вона могла говорити, і ти , піймавши її , запитав , чи знає вона , де в саду знаходяться троянди , то та відповіла б , що не знає , що це таке. «Я , — скаже , — знаю , де є смітники , туалети , нечистоти тварин , бруд …»
Подібним чином і в житті , є люди , схожі на муху. Ця категорія людей , яка навчилася про все думати негативно і всюди знаходити зло , не помічаючи і ігноруючи все добре .

Інша категорія людей схожа на бджолу . Особливість бджоли — знаходити і сідати на гарне і солодке. Скажімо , наприклад , що в брудному приміщенні , хтось у кутку поставив вазу з квіткою. Якщо залетить туди бджола , вона пролетить повз все брудне і не сяде до тих пір, поки не знайде квітку і тільки там зупиниться.
І якби ти зловив цю бджолу і запитав , де там сміття або смітник , вона відповість , що нічого такого вона не помітила , зате ось там є гортензії , а там — троянди , а ще далі — фіалки , там — мед , а от там — цукор … Вона виявиться знавцем всього доброго і не буде мати зовсім ніякого поняття про що-небудь погане . Добрі помисли і думають і бачать хороше.

Так і людина знаходиться або в категорії мухи , або бджоли . Тому коли до мене приходять люди і починають звинувачувати інших , я наводжу їм цей приклад і пропоную вибрати , в якій категорії вони хочуть перебувати , і відповідно визначити і тих людей , яких звинувачують …


Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>